Графік роботи

Прийом дзвінків за телефонами:
ПН-ПТ — 10:00-18:0
СБ — НД— вихідний день
Заявки через сайт можна залишати в будь-який час.
На телефонні дзвінки відповімо тільки в робочий час.
Графік у святкові дні:
Київ:
31.12.21 – 04.01.22 – вихідні
06.01.22 – скорочений день до 14:00
07.01.22 – 09.01.22 – вихідні
Китай:
21.01.22-16.02.22 – китайський Новий рік, склад закритий

info@trans-agent.com.ua
ChinaЧас у Китаї:
Кабінет клієнта Реєстрація
Кабінет клієнта

Що таке код УКТ ЗЕД і для чого він потрібен?

Для тих, хто має відношення до зовнішньоекономічної діяльності, терміни «код товару», «код УКТ ЗЕД», «класифікація товару» і ін вже давно знайомі. На початку 2017 року з класифікацією товарів познайомилися і представники «внутрішнього» бізнесу, адже з січня 2017 код товару згідно з УКТ ЗЕД потрібно вказувати також і в податкових накладних. Тому пропонуємо спочатку розібратися з базовими термінами, після цього розглянути алгоритм класифікації товару, найбільш поширені суперечки щодо класифікації та як їх уникнути.

 

Що таке УКТ ЗЕД?

УКТ ЗЕД – скорочення від Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності. Вона розроблена на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу. УКТ ЗЕД збігається з Гармонізованої системи на рівні шести знаків, а з Комбінованої номенклатури ЄС – на рівні восьми знаків товарного коду.

kod_uke_zed

УКТ ЗЕД фактично складається з:

1) набору кодів товарів;
2) описів товарів, які відповідають цим кодам;
3) правил і пояснень як класифікувати товари з тих чи інших кодами.

Суть класифікації товарів полягає в наступному. Кожному товару, який переміщують через кордон, присвоюються 10-значний код. Це роблять для того, щоб однозначно ідентифікувати товар, визначити ставку мита і заходи контролю, які потрібно застосувати. Крім цього, присвоєння коду спрощує ведення митної статистики.

Кожному коду товару відповідає певна ставка мита. УКТ ЗЕД разом зі ставками мит складають Митний тариф України, затверджений Законом України «Про Митний тариф України» №584-VII від 19.09.2013.

Яка структура УКТ ЗЕД?

Десятизначний код товару включає:

код товарної групи (перші 2 цифри)
код товарної позиції (перші 4 цифри)
код підпозиції (перші 6 цифр)
код товарної категорії (перші 8 цифр)
код товарної підкатегорії (перші 10 цифр).
Вся УКТ ЗЕД поділена на 21 розділ і 97 товарних груп. Розділи позначаються римськими цифрами і, на відміну від групи, цифри розділу не відображені в структурі коду товару. Назви розділів і груп наводяться виключно для зручності користування УКТЗЕД. Кожна група ділиться на відповідних товарних позицій, підпозиції, категорії та підкатегорії.

Кількість груп в розділах і кількість товарних позицій в групах дуже різняться. Розділ XIX «Зброя і боєприпаси; їх частини та приладдя »містить тільки одну однойменну групу 93. Зате Розділ I« Живі тварини; продукти тваринного походження »включає 5 груп: Група 01« Живі тварини », Група 02« М’ясо та їстівні субпродукти », Група 03« Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні », Група 04« Молоко і молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; харчові продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені », Група 05« Інші продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені ».

На що впливає код УКТ ЗЕД?

Код товару впливає на застосування до даного товару тарифних і нетарифних заходів.

Як можна зрозуміти з назви, тарифні заходи – це мита та інші платежі, що стягуються при переміщенні товарів через митний кордон. Від класифікації товару з тих чи інших кодом УКТ ЗЕД безпосередньо залежить розмір ввізного мита. Кожному коду товару відповідає своя ставка ввізного мита, навіть якщо вона і дорівнює 0%.

При імпорті підакцизних товарів крім мита потрібно сплатити ще й акцизний податок. Перелік таких товарів наведено в Податковому кодексі України (стаття 215). А на розмір ставки акцизного податку також може вплинути код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Тому з тарифними заходами все зрозуміло – зміна коду УКТ ЗЕД може привести до «подорожчання» товару. Зате нетарифні заходи взагалі можуть зробити ввезення або вивезення такого товару неможливо.

Нетарифні заходи – це будь-які обмеження і заборони на переміщення товарів через кордон, не пов’язані із застосуванням мита. Такі обмеження можуть мати різну форму. Так, в певних випадках необхідно пройти додаткову форму контролю (екологічний, фітосанітарний та ін.), Сертифікувати товар, підтвердити відповідність того чи іншого технічного регламенту, дозволити певного органу, ліцензію або інший документ.

Не всі нетарифні заходи безпосередньо залежать від класифікації товару. Однак наведемо один цікавий приклад, який покаже наскільки зміна коду товару впливає на перелік дозвільних документів, необхідних для митного оформлення. Кілька років тому митні органи раптово почали міняти коди медичних спиртових настоянок та класифікувати їх як алкогольні напої. Для імпорту алкогольних напоїв потрібна ліцензія. У імпортерів такої ліцензії не було, адже ці спиртові настоянки були лікарськими засобами, а не алкогольними напоями. Вони були змушені тимчасово призупинити імпорт таких товарів.

Коли потрібно визначити код товару?

Дуже часто про класифікацію товару згадують вже перед митним оформленням. То чи не варто робити. Визначати код товару потрібно ще до підписання контракту. Це дозволить правильно описати товар в товаросупровідних документах, отримати всі відомості від постачальника і мінімізувати ризики зміни коду товару інспекторами митниці.

У наступних статтях з’ясуємо: як класифікувати товари; що таке попереднє рішення про класифікацію товару; як митниця перевіряє правильність класифікації; як захищати свій код в суперечці з митницею; а також відповімо на інші цікаві питання класифікації.

 

Оригінал статті опубліковано в Інтернет-виданні Logist.FM

 

Залишити заявку