Графік роботи

Прийом дзвінків за телефонами:
ПН-ПТ — 10:00-18:0
СБ — НД— вихідний день
Заявки через сайт можна залишати в будь-який час.
На телефонні дзвінки відповімо тільки в робочий час.

info@trans-agent.com.ua
ChinaЧас у Китаї:
Кабінет клієнта Реєстрація
Кабінет клієнта

Чи вирішить проблему інвестицій в Китай використання сервісу wechat?

Іноземні інвестори втрачають інтерес до Китаю через складнощі з вчиненням міжнародних транзакцій. Чи вирішить проблему використання сервісу wechat?

Багато відомих компаній активно розміщували виробництва в Китаї – дешева робоча сила, прийнятне оподаткування і комфортний клімат для бізнесу, пов’язаного з виробництвом робили «Піднебесну Імперію» справжньою світовою фабрикою з виробництва всього. Починаючи від дитячих іграшок і закінчуючи високотехнологічним обладнанням. Однак останнім часом відзначається виражений спад інтересу німецьких комерсантів до можливостей КНР – неофіційні джерела вказують на виникнення ряду труднощів, прямо або побічно пов’язаних з питаннями переказу грошових коштів. Так це чи ні – потрібно запитати у самих підприємців, стрімко покидають юрисдикцію Китаю. Особливо у тих, чиї транзакції були з тих чи інших причин заблоковані. Чи стануть вони використовувати новий сервіс wechat – виведення грошей поки він дозволяє здійснювати без проблем.

Правда і вимисел – процентне співвідношення

Представники Німецької торгової палати в Китаї в кооперації з аудиторською компанією KPMG “Дослідження бізнес-впевненості 2019/20” підтвердили той факт, що близько 25% німецьких компаній, виробничі потужності яких знаходяться в Китаї, інтенсивно готуються до переміщення оних в інші країни – постійно блокуються транзакції їх сильно обурюють. Причому деякі вже перейшли від підготовки до реального переміщення, інші – вже «на лінії старту», ​​але ні самих китайців, ні уряд Піднебесної, такий стан речей не особливо-то і бентежить. Вони пропонують використовувати сервіс wechat – переказ грошей адже через нього відбувається без проблем.

Трохи статистики та голих фактів

Проведення опитування щодо намірів виведення бізнесу з Китаю проводився з кінця липня до середини вересня. Позитивну відповідь на питання про бажання переїхати дали 526 компаній з 2300 опитаних. Підписалися хештегом # пораваліть, прийняте рішення було підкріплено такими аргументами:

71% опитаних говорили про систематичне зростання витрат на робочу силу – амбіції китайців стрімко наближаються до середньої з / п в 1000 доларів США за місяць, що ніяк не в’яжеться з інтересами інвесторів;

33% відзначили несприятливу політичну обстановку;

25% безперервні торгові війни між США і Китаєм. Прийняті санкції торкнулися і міжнародних систем переказу коштів – переводити через wechat гроші готові роздрібні і дрібнооптові покупці, але ніяк не серйозні контори;

22% відзначили наростаючі проблеми з проведенням транзакцій. І пропозиції оплатити на Wechat вони не вважають адекватним вирішенням проблеми.

Зауважте: деякі з опитаних вказували кілька причин, від сюди і цифри, що перевищують в результаті 100%.

Альтернатива «світової фабриці»

З компаній – “мігрантів” 52% вибрали країни Південного Сходу Азії, 25% – Індію, 19% – країни Європи. Відсоток, повернувся в США. Так що всі запевнення президента Трампа про те, що залишають Китай компанії поспішать в США, м’яко кажучи, не виправдалися.

А ось про торгову війну між США і Китаєм (в т.ч. і проблеми з транзакціями, що виникають через неї) говорили багато і емоційно. Всі підприємці впевнені в тому, що результатом економічного протистояння двох держав стали дуже похмурі перспективи для розвитку бізнесу. Так, можна використовувати для переказу коштів wechat гаманець, але це не вирішує проблеми в корені. І уповільнення темпів зростання не змусило себе чекати. “Ділові очікування катастрофічно впали – до найнижчого рівня за останні 5 років. Тільки 27% з взяли участь в опитуванні німецьких компаній вважають досягнення або навіть перевищення своїх бізнес-цілей в 2019 році реальним”, – саме така інформація була отримана в ході проведення опитування .

Підприємці також заявили, що негативний вплив на їх зростання в Китаї надали державні регуляторні бар’єри – 66% фірм заявили про наявність прямих або непрямих обмежень доступу на ринок, про обмеження транзакцій і інших, штучно створюваних проблемах. Тобто, був порушений основний принцип капіталістичної економіки.

У підсумку, можна прийти до невтішного висновку про те, що порушення складних ланцюжків поставок товару з Китаю, проблеми з перерахуванням коштів і деякі інші фактори приведуть до досягнення світовою економікою дна на початку 2020 року. Причина банальна до неподобства: вся справа в тому, що ринки акцій вже зуміли оцінити перспективи і зробили відповідні висновки.

Залишити заявку